Kierowca ponosi odpowiedzialność za zdrowie i życie nawet kilkudziesięciu osób. Sam też jednak musi czuć się komfortowo, aby móc bezpiecznie prowadzić pojazd. Duża w tym rola odpowiedniego ubioru. Co powinien zabrać kierowca w pierwszą trasę busem?

Telefon

Telefon to narzędzie przydatne zawsze, w każdej chwili. Dla kierowcy może służyć za nawigację, za kontakt z innymi kierowcami, którzy już być może pokonywali trasę, którą on jedzie po raz pierwszy. Dostęp do internetu także może się przydać, aby sprawdzić np. mapę Targeo i zobaczyć, czy na trasie są jakieś spowolnienia ruchu i korki. Telefon jednak, jak sama nazwa wskazuje, służy do wykonywania połączeń. W sytuacjach awaryjnych kierowca musi zadzwonić po pomoc drogową, do firmy, by podstawiono pojazd zastępczy, czy po to, by wezwać pomoc w razie ewentualnego wypadku lub problemów ze zdrowiem któregoś z pasażerów.


Nawigacja

Można mieć ją w smartfonie, ale zawsze lepiej posiadać osobne urządzenie, aby smartfon był pod ręką do innych czynności. Nawigacja, choć czasem może zmylić, jest niezbędna dla początkującego kierowcy, który nie zna jeszcze trasy, którą ma jechać. Pasażerowie nie będą zadowoleni, jeśli kierowca się zgubi.


Mapy

Mimo nawigacji i map Google w smartfonie warto mieć przy sobie również tradycyjne, papierowe mapy. Urządzenia mogą czasami zawieść – nawigacja może pomylić trasę, a telefon rozładować się w najmniej odpowiednim momencie. Warto mieć wtedy alternatywę.


Zapas jedzenia i picia

Kierowca nie może liczyć na to, że akurat wtedy, kiedy zgłodnieje lub zachce mu się pić, po drodze trafi się stacja benzynowa czy jakiś lokal gastronomiczny. Poza tym pasażerowie nie będą zachwyceni tym, że kierowca zatrzymał się i poszedł jeść. Dlatego należy mieć jakiś prowiant i picie przy sobie, zwłaszcza jeśli podróż ma trwać kilka czy kilkanaście godzin.


Niezbędne narzędzia w razie prostej usterki

W razie jakiejś usterki, kierowca powinien być w stanie samodzielnie dokonać naprawy. Wymiana koła, żarówek w oświetleniu i inne drobne naprawy wymagają narzędzi takich, jak komplet różnych kluczy czy zapasowe żarówki. Warto też mieć przy sobie zapas płynów eksploatacyjnych (olej, płyn do spryskiwaczy). Przy podróży za granicę należy mieć też na uwadze wymogi konkretnych krajów UE co do podstawowego wyposażenia pojazdów.


Wygodne ubranie na różne warunki pogodowe

Kierowca musi mieć na uwadze, że może napotkać różne warunki pracy. Przede wszystkim chodzi o pogodę, czy konieczność jakichś drobnych napraw albo załadowania lub wyładowania bagaży pasażerów. Zdarza się, że firmy przewozowe zapewniają kierowcom odpowiednie ubrania, ale nie zawsze tak jest. Trzeba więc pamiętać, że ubiór powinien być przede wszystkim wygodny. Kierowca dużo czasu spędza siedząc niemal bez ruchu, ale czasem musi wysiąść, by pomóc załadować bagaż pasażerowi albo coś naprawić. Ważny jest zarówno komfort ruchowy, jak i termiczny. Dlatego niezbędne są wygodne spodnie sportowe, buty sportowe takie jak te Mybaze.com/pl/buty-sportowe-meskie/_czarny/, koszula oraz marynarka lub kurtka dostosowana do aury na zewnątrz.


Srodki bezpieczeństwa i czystości

Kierowca powinien w razie konieczności opuszczenia pojazdu mieć kamizelkę odblaskową. Przydatne mogą być także okulary z filtrem, by słońce nie raziło go po oczach. Niezbędna jest również apteczka z odpowiednim wyposażeniem, aby kierowca mógł pomóc sobie lub pasażerom w razie jakichś problemów czy wypadku. Poza tym niezbędne są także środki czystości i akcesoria do sprzątania, bo czystość pojazdu jest również bardzo ważna dla komfortu pasażerów.

Wiadomosci

Facebook